מדריך לקניית קורקינט חשמלי

לפני קניית קורקינט חשמלי חדש או קורקינט חשמלי יד 2 משומש חשוב לבדוק מספר נתונים חיוניים בכדי לא לעשות טעויות שנאלץ לשלם עליהם ביוקר לאחר מכן.
 
בכדי להקל על רכישתכם מוצגים כאן לפניכם כל הדברים החשובים שצריך לבדוק עם החנות, המוכר ובקורקינט עצמו במהלך הקנייה.
 
אמינות החנות - חשוב לבדוק כמה זמן החנות פעילה ולהמנע מלקנות בחנויות "מאולתרות" שייתכן ומוכרות קורקינטים חשמליים מוברחים ולא חוקיים.
 
זמן האחריות - חשוב לוודא מהו זמן האחריות הניתן עם כל קורקינט חשמלי ומה כלול באחריות . רוב החנויות נותנות בין 6 חודשים לשנה אחריות על הקורקינט.
 
למדו את הקורקינט שלכם - הקורקינט החשמלי בנוי מ-4 חלקים עיקריים :
מנוע חשמלי, בקר חשמלי אשר קובע את עוצמת הזרם שהמנוע מקבל, סט מצברים ומצערת גז.
אם מציעים לכם בחנות שדרוג של מהירות ו/או מומנט הפתיחה שימו לב לחלקים שכבר מורכבים על הקורקינט ותוודאו איזה חלק מוחלף בשדרוג שכן קרו לא מעט פעמים שהובטח שדרוג של המנוע והוחלף חלק אחר במקום כדי לתת אותה תוצאה.
 
אופן התשלום - המנעו מלקנות בחנויות אשר לא מקבלות כרטיסי אשראי ודורשות מזומן בלבד.
 
הבטריות/סוללות - הקורקינט החשמלי פועל באמצעות סט מצברים שלרוב נמצאים מתחת לפלטת העמידה.
לפני הרכישה בחנות וודאו מה אורך החיים הממוצע של הבטריות, מחיר החלפתם ומה התחייבות החנות לגביהם.
 
כפתור בטחון - בחלק מהקורקינטים מותקן כפתור בטחון אשר מנתק את הזרם בקורקינט במידה ונקלעתם למצב חירום ואין באפשרותכם לכבות את הסוויטש. פונקציה זו יעילה מאוד ומומלץ לקנות קורקינט שמותקן עליו כפתור כזה.
 
טיפולים שוטפים - וודאו מהם הטיפולים השוטפים הדרושים לקורקינט ועלותם במידה ופקע תוקף האחריות.
 
נקודות שירות - הקורקינט החשמלי הינו כלי רכב ממונע לכל דבר וכמו כל רכב זקוק לעיתים לטיפולים דחופים כגון תיקון פנצרים ובעיות חשמליות.
וודאו היכן ניתן לקבל שירות באיזור מגוריכם שכן מוניות עלולות להיות מאוד יקרות באם אתם לא גרים בקרבת המוסך.
 
שירותי מוסך - ישנן הרבה חנויות בעיקר של יבואנים אשר מציעות קורקינטים למכירה אבל אין ברשותם שירותי מוסך, דבר שיכול לייקר את את הטיפולים ולסרבל מאוד את השימוש הרציף בקורקינט.
 
סוג הקורקינט - בשל גדילת הביקוש לקורקינטים חשמליים נפתחו המון חנויות שמציעות המון דגמים שונים, מומלץ לעשות סקר שוק מהיר לפני הרכישה, שאלו רוכבי קורקינטים שאתם מכירים או כאלו שעוברים על פניכם ברחוב ונסו לקבל תמונה יותר נרחבת על סוגי הקורקינטים הקיימים.
 
קורקינט בנזין - הזהרו לא להתפתות לקנות קורקינט בנזין אפילו אם המחיר יותר זול והביצועים יותר מרשימים. קורקינט הבנזין לא חוקי בישראל וכל הנתפס רוכב עליו מסתכן בקנסות כבדים, שלילת רשיון הנהיגה והחרמת הקורקינט.
רכישת קורקינט משומש
 
כאשר אתם מתעניינים ברכישת קורקינט משומש אנא שימו לב יתרה לפרטים הבאים בכדי לחסוך הרבה זמן, כסף ותסכול.
 
בעלות - וודאו עם המוכר בטלפון שיש ברשותו את מסמכי הבעלות על הקורקינט לפני שאתם ממשיכים במשא ומתן, היעדר מסמכים אינו מעיד על קורקינט לא חוקי אבל יכול לעזור לכם בגילוי הסטורית הטיפולים בחברה ומימוש האחריות.
 
אחריות - באם יש ברשותכם את מסמכי הקורקינט צרו קשר עם החנות ממנה הוא נקנה ונסו לברר על הסטורית הטיפולים שלו ובאם הוא עדיין תחת אחריות.
 
מספר שלדה - בחלק מן הקורקינטים מותקנת לוחית עם מספר שלדה בזרוע האחורית. באם יש סימנים שמספר השלדה נעקר התרחקו מקניית הקורקינט שכן הוא קרוב למדי גנוב.
 
דגמים - בדקו מהם הדגמים הנפוצים בשוק והמנעו מלרכוש קורקינטים חשמליים לא מוכרים.
 
בטריות - חשוב לבדוק מה גיל הבטריות וטווח הנסיעה שניתן לעשות באמצעותם. סט בטריות עלול להיות יקר ולכן קחו זאת בחשבון כאשר אתם לפני רכישה.
 
צמיגים - בדקו את הצמיגים וודאו שהם לא משופשפים/בלויים ומה מחיר החלפתם.
 
שלדה וכידון - בדקו שאין עיקומים/סדקים בשלדה ובכידון שיכולים להצביע על תאונות קודמות.
 
קחו את הזמן - בדקו עם מספר מוכרים לפני שאתם מחליטים איזה מהקורקינטים לרכוש.
 
בטיחות וזהירות - הקורקינט החשמלי יכול להיות כלי רכב מסוכן אם משתמשים בו שלא לפי הוראות השימוש. מפני שהקורקינט משומש לא ניתנת לכם הדרכה רשמית מגורם מוסמך. נסו לתשאל את בעל הקורקינט על אופי השימוש ואמצעי הזהירות ואם באפשרותכם גשו לאחת החנויות ובקשו הדרכה (שניתנת בחינם ברוב המקומות).
 
 
 
בהצלחה ברכישתכם.
 
                                                         צוות "קורקינטים".

1 Comment

עוד מדריכים