מדריכים

מדריך תחזוקה – לקורקינט חשמלי

רכשתם קורקינט חדש? מזל טוב! חשוב לדעת שלקורקינט החשמלי הממונע, בדומה לכל כלי רכב, יש צורך בתחזוקה שוטפת. מבנה הקורקינט החשמלי אמנם די פשוט ביחס לכלי רכב אחרים כמו מכוניות ואופנועים, אך בכדי לנצל את מקסימום היכולות ולשמור את חווית הנסיעה באופן אידיאלי לטווח הרחוק מנינו כאן מספר דגשים חשובים שאנו מקווים שיעזרו לכם להכיר קצת יותר טוב את הקורקינט החשמלי שלכם ולהפיק ממנו את המיטב.

לחץ בגלגלים

לחץ נכון בגלגלים הוא חיוני מאוד, שכן לחץ נמוך עשוי לשחוק את הקורקינט, לעייף לחלוטין את הגלגלים ואף לסכן אותנו. זה הגיוני שתאבדו לחץ בגלגלים, וחשוב לבדוק זאת מדי תקופה. ניתן לבדוק בקלות את לחץ הגלגלים באמצעות האצבעות; אבל אם אתם מעוניינים בבדיקה מעמיקה יותר, שווה לרכוש מד לחץ.

במידה והלחץ נמוך מדי, בדקו מהו לחץ הגלגלים הנכון בהתאם לדגם הקורקינט שלכם (תמצאו זאת ברשת או במדריך השימוש), ומלאו בהתאם. ניתן למלא באמצעות משאבה או מדחס.

שמנו את הקורקינט

כמו כל אמצעי תחבורה, חשוב לשמן את החלקים הנעים כדי לוודא שהם ממשיכים לתפקד באופן חלק ובלי בעיות. לכן, מדי פעם שמנו את השרשרת, את הבלמים ואת המצערת באמצעות סוג השמן המומלץ במדריך השימוש. כשאתם מסיימים, דאגו לנקות היטב את האזורים המשומנים.

תחזוקה לבטריה

הבטריה היא חלק בלתי נפרד מהקורקינט החשמלי, וככל שהבטריות יישחקו כך גם זמן התנועה שלכם יצטמצם. כדי להאריך את אורך חיי הבטריה, חשוב להשתמש במטען מקורי, להטעין את הבטריה רק לאחר שהתקררה ולנתק את הבטריה מהמטען ברגע שהיא מלאה.

אם אתם שמים לב שהבטריה כבר לא מחזיקה כבעבר, כנראה שהיא כבר שחוקה וכדאי להחליף אותה בחדשה. אם אתם רואים חלודה על הבטריה או על הכבלים, דאגו לנקות אותה. לבסוף, אם הבטריה דולפת, חשוב להחליף אותה בדחיפות.

ניקיון קבוע

הקורקינט נמצא במגע קבוע עם המדרכה והכביש, ולכן חשוף להרבה לכלוך. השתדלו לנקות את הקורקינט מפני אבק ולכלוך באופן קבוע. אם לא תעשו זאת, הלכלוך הזה יגיע למנוע ולרצועה ועשוי להפריע לתפקוד התקין של הקורקינט. ההמלצה היא לשטוף את הקורקינט לפחות פעם בשבוע (תלוי בתדירות השימוש).

אל תשטפו את הקורקינט עם צינור שעשוי לפגוע ברכיבים האלקטרונים. עדיף לנקות באמצעות מטלית רטובה או לחץ מאוד נמוך של מים. דאגו לייבש אותו היטב בסיום.

מתח ברצועה/שרשרת

חשוב להסתכל מדי פעם על הרצועה. אם הרצועה רפויה או משוחררת, היא עשויה להישחק לחלוטין, להתחמם יתר על המידה ואף לסכן אותנו. ודאו תמיד שהרצועה מאוזנת ומתוחה היטב.

תגיות
Show More

כתבות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close