מדריכים

מדריך רכיבה נכונה על קורקינט חשמלי

הקורקינט החשמלי הינו כלי רכב לכל דבר, אך כדי לנהוג עליו לא נדרש רישיון נהיגה או הכשרה כלשהי מלבד הסבר קצר במעמד הקנייה. במאמר זה מצוינות מספר נקודות חשובות שאנו מקווים שיעזרו לכם לשפר את חווית הרכיבה ובטיחותכם.

לפני הרכיבה

אם אתם מתחילים, או שלא רכבתם על קורקינט מאז הייתם ילדים, כדאי שתבחרו מקום בטוח להתאמן בו. כדאי לבחור במקום שקט וריק, בלי תנועת רכבים, כמו פארק, חניונים או דרכים צדדיות.

הניחו את הקורקינט על הקרקע, על אדמה ישרה. הפעילו את הקורקינט (על ידי לחיצה, בעזרת מפתח או כפתור – תלוי בדגם שלכם). אם הקורקינט שלכם כולל צג LED, כדאי להסתכל על הנתונים של הקורקינט כמו מצב הבטריה ונתונים נוספים.

לאחר מכן, וודאו שאתם יודעים היכן נמצא הבלם והיכן נמצאת המצערת. חשוב לדעת שהבלמים וכן ההאצות מאוד רגישות למגע, ויש ללחוץ בזהירות ובעדינות. חבשו קסדה!

במהלך הרכיבה

לצורך ניצול מקסימלי של המצברים ולרכיבה יציבה, התחילו את הנסיעה עם רגל אחת על משטח העמידה, דחפו באמצעות הרגל השנייה את הקורקינט, האיצו מעט ולחצו על המצערת. כדאי לרכוב לאט בהתחלה, ולהימנע מפניות חדות או רכיבה על אדמה לא ישרה.

מוכנים לעצור? לחצו בעדינות על הבלם לעצירה מתונה והדרגתית. רכיבה על קורקינט היא די אינטואטיבית, בעיקר אם רכבתם על קורקינט בעבר (גם אם לא היה ממונע). ברגע שאתם מרגישים מספיק נינוחים ובטוחים על הקורקינט, תוכלו לצאת לדרכים קצת יותר עמוסות ומורכבות.

טיפים לבטיחות

  • ציוד הגנה – חבשו תמיד קסדה, לבשו אפוד זוהר בשעות החשיכה ובפעמים הראשונות כדאי ללבוש בגדים ארוכים ואף מגני ברכיים ומרפקים, כך שתרגישו בטוחים במקרה של נפילה.
  • למידה הדרגתית – נסו להתחיל לרכב באופן הדרגתי. זה אומר, בגדול, להימנע מלחיצה אגרסיבית על הגז כבר בפעמים הראשונות; ודאו שאתם מרגישים בטוחים, יודעים להאיץ ולבלום ועושים זאת באופן מבוקר.
  • תאונה – נפילות הן חלק מהעניין, ואסור להלחץ מהם. אל תכנסו להיסטריה ולפאניקה, ופשוט קפצו הצידה מהקורקינט – חשוב לא לנסות להגן על הקורקינט, זכרו שאתם הכי חשובים!
  • שמרו על החוקים – השתדלו לרכב רק על שבילי אופניים או בשולי הכביש. הישמעו לכללים ולתמרורים, וזכרו שאסור לרכב על מדרכות!
  • דאגו לתחזק את הקורקינט – הסתכלו באופן תדיר על הגלגלים, הבלמים, הרצועות וכדומה, וכך תמנעו תקלות טכניות שעלולות להיות מסוכנות.
תגיות
Show More

כתבות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close