חדשות

בקרוב בבירה? עיריית ירושלים תכניס קורקינטים שיתופיים לעיר

אחרי תל-אביב והערים הוסבבות אותה, גם הבירה רוצה לקחת חלק במהפכה הירוקה, ועתידה להכניס קורקינטים שיתופיים לרחובות הבירה העתיקים. היוזמה התחילה בין היתר מסטודנטים בעיר, שביקשו מראש העיר, משה ליאון, להכניס את מיזם הקורקינטים השיתופיים לעיר. לפי הסטודנטים, הקורקינטים יהוו כלי תחבורה זול, מהיר וירוק להתנייד ללימודים וכן למקומות בילוי.

הקורקינטים השיתופיים עובדים על רעיון פשוט: הם מפוזרים ברחבי העיר, כאשר אפליקציה בטלפון ממפה את כל הקורקינטים הקרובים ואת מצב הסוללה שלהם. כך ניתן להגיע לקורקינט אקראי, להפעיל אותו באמצעות סריקת קוד באפליקציה, ולנסוע. כל דקת נסיעה עולה כסף, שמשולם באופן אוטומטי דרך כרטיס האשראי המשויך לאפליקציה. אחת החברות הפופולריות של הקורקינטים השיתופיים היא חברת LIME.

ירושלים החליטה לאמץ את הטרנד החדש וכבר יצרה תנאים עם מספר חברות שקיבלו היתר להפעיל קורקינטים שיתופיים בעיר. אך בעקבות השינויים וההתניות שמציבה עיריית תל-אביב לקורקינטים החשמליים בשל בעיות שונות (למשל, קורקינטים זרוקים בכל מקום בעיר ותופסים את המדרכה), עיריית ירושלים צפויה לצאת עם הגבלות משלה. הקורקינטים השיתופיים צפויים להיכנס לירושלים בקרוב.

תגיות
Show More

כתבות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close