חדשותמאמרים

חברת Segway חשפה כלי תחבורה שמיועד לישיבה

תערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, CES, שנערכת כל שנה בלאס וגאס, התקיימה מוקדם יותר החודש והציגה חידושים מ-4,400 חברות טכנולוגיות. לשמחתנו, גם ענקית הרכינוע – סגוויי – הייתה שם והציגה את פרי מאמציה האחרון, ה-S-Pod.

כלי התחבורה החדש של סגוויי, שעדיין לא מוצע למכירה לציבור הרחב, שונה מאוד מכלי הרכינה שהתרגלנו אליהם מסגוויי ואפילו מן הקורקינטים המיודעים לעמידה, כמו ה-Segway S-Plus. המוצר הוא פיתוחה של חברת Segway-Ninebot, והוא מעין "תא-תחבורה" בצורת ביצה.

בניגוד לרכינועים המוכרים, ה-S-Pod מונע על ידי ג'ויסטיק ידני, ובכך הוא דומה למעשה לכיסא גלגלים חשמלי. הא מגיע למהירות של עד 38 קילומטרים לשעה. עוברים ושבים בתערוכה כבר השוו את המראה דמוי-הביצה לכיסאות-הצפים מן הסרט Wall-e.

מסקירות ראשוניות של כלי התחבורה החדש בידי עיתונאים ונלהבים שניסו את ה-S-Pod בתערוכה, נמצא כי התפעול שלו אינו פשוט כפי שניתן לחשוב. רבים סברו שההיגוי מסובך ואינו אינטואיטיבי לשימוש – נמצא שהביצה החשמלית נעה בפניות חדות ושבירות קיצוניות גם לאחר תפעול עדין של לוח הבקרה ושל הג'ויסטיק. בנוסף, נמצא שההאצה הייתה קופצנית ולא חלקה כפי שרבים קיוו שתהיה, ומסלול הניסויים שהציבה סגוויי בתערוכה חווה מספר אירועים של כמעט-התנגשות.

עדיין לא ידוע מתי ה-S-Pod ישווק לציבור הרחב, אך נראה שחברת סגוויי תיקח לתשומת לבה את חוויות המשתמש מן התערוכה ותכניס בו את השינויי הדרושים.

לקריאה נוספת

הקורקינט החדש של סגוויי – עם בטריה עוצמתית

הכירו את הקורקינט החדש של סגוויי שיטעין את עצמו

תגיות
Show More

כתבות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close