חדשותרכישה

אנגליה: קורקינטים יעלו על הכביש?

לא רק אצלנו גוברת הפפולריות של קורקינטים חשמליים. בממלכה המאוחדת הם נעשים כל כך נפוצים עד ששננתיים האחונות שוקל בית המחוקקים לאשר את עלייתם לכביש של כלי תחבורה דו גלגליים. המצב כרגע עדיין בהתחלה, אל נראה שהתקדים החוקי כבר התחיל.

השוק האנגלי לקורקינטים מעולם לא היה גדול יותר משהוא כיום. קורקינטים חשמליים זוכים בבריטניה לדירוג PLEV – שהם ראשי תבות של "כלי תחבורה קל חשמלי אישי" (Personal Light Electric Vehicles). אין עליהם חובת מיסים או רישום, ולכן אסור לבאופן חוקי לעלות איתם לכבישים ברחבי הממלכה המאוחדת – למרות שדבר זה עשוי להשתנות בקרוב.

החוק הנוכחי נראה מיושן ותלוש, במיוחד לאור העובדה שקטנועים וטוסטוסים רגילים מגיעים למהירויות קרובות. השוטרים באנגליה לא מרבים לקנוס רוכבי קורקינטים חשמליים, אך אם רוכב נוסע ברשלנות או נותן לשוטרים סיבה מיוחדת לעצור אותו, הוא צפוי לקנס של £300 פאונד (כ-1300 שקל) ואף להחרמת הקורקינט.

ב-2019 הוחרפה האכיפה כנגד נהגי קורקינטים בכבישים רגילים. זאת לאחר שמגישת טלוויזיה בריטית אמילי הארטרידג' מתה בתאונה כשהתנגשה עם הקורקינט שלה במשאית.

כעת יוזמה חדשה מבקשת שוב להפוך לחוקיים את הקורקינטים ברחבי בריטניה כחלק מתוכנית רחבה יותר לעודד תחבורה ירוקה. הממלכה המאוחדת ידועה בזכות התמיכה הגוברת שלה באקולוגיה, ולכן מפתיע עד כמה החקיקה בנושא הקורקינטים מתעכבת. כחלק מהיוזמה החדשה נראה שתנאי מחייב יהיה להגביל את מהירות הקורקינטים ל-25 קילומטר לשעה.

מדינות אירופאיות אחרות פעלו מהר יותר מאנגליה כדי לאשר את החוקיות של קורקינטים חשמליים. בצרפת אפשר לנסוע במהירות של עד 25 קמ"ש בנתיבי אופניים ובאוסטריה ושווייץ אפשר לנסוע בהם גם על כבישים לכלי רכב. בצרפת ובגרמניה ניתן גם לרכוב על המדרכה במהירות איטית אמנם, של עד 6 קילומטרים לשעה.

המצב כיום באנגליה נכון לתחילת שנת 2020 הוא שהחוקים שחלים על קורקינטים זהים לאלו של אופניים. זאת אומרת שמותר להם לעלות לכביש בתנאי שיש להם דוושות, שמהירותם לא עולה על 25 קילומטרים לשעה, שיש להם בלמים אחורי וקדמי בכל עת, אורות ומחזירי אור בלילה ומנועים שכוחם אינו גדול מ-250W. קורקינט חשמלי יכול לענות על חלק מן – אך לא על כל – הדרישות האלו. נוסיף לעקוב כיצד החוק הבינלאומי רואה בקורקינטים ונקווה שגם אצלנו ינקטו צעדים להסדיר את המעמד החוקי של כלי התחבורה המנועיים הקלים.

לכתבות נוספות:

רוכבי קורקינט הקשיבו: האכיפה על שימוש בקורקינט בעיר התחילה!

קורקינט חשמלי מה החוק בישראל?

Show More

כתבות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close