חדשות, מאמרים ועדכונים

אופניים חשמליות: הטרנד שכובש את עולם התחבורה

בשנים האחרונות, אפשר להבחין בהם יותר ויותר. על רקע הקושי באחזקת רכב כיום, התחבורה הציבורית הבעייתית בישראל והכבישים העמוסים, סביר שנוכחותם רק תגבר. אופניים חשמליות הפכו לאחד הלהיטים החמים בישראל בשנים האחרונות. אנחנו ננסה להבין מדוע.

בקרוב: מעמד חוקי לקורקינט וכלים חשמליים נוספים

בקרוב: מעמד חוקי לקורקינט וכלים חשמליים נוספים 26.07.09 יואל שורץ   משרד התחבורה מבקש להרחיב את הגדרות השימוש ברכינוע (סגווי) לכלים חשמליים נוספים כמו כאלה בעלי יותר מזוג גלגלים שר התחבורה הבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ מינה היום (א') צוות מקצועי שיבחן את האפשרות להרחיב את הגדרת הרכינוע ('סגווי'). המשמעות: תקינה לכלי רכב חשמליים זעירים נוספים. רק בשבוע שעבר אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת תקנות המסדירות באופן קבוע את השימוש ברכינוע. על פי התקנות הנסיעה ברכינוע מותרת בשטחים תיפעלויים ובמקומות המיועדים להולכי רגל, כמו מדרכות ושבילים.

משרד התחבורה הכריז מלחמה על הקורקינטים

משרד התחבורה הכריז מלחמה על הקורקינטים בפשיטה על בתי עסק לייצור ומכירת קורקינטים חשמליים בגוש דן הוחרמו עשרות מכלי הרכב הפופולאריים. "זה כלי קטלני המהווה סכנה חמורה" כתבי nrg מעריב הקורקינטים הפכו כבר מזמן לתעשייה משגשגת בישראל ועל כל מדרכה ניתן לראות צעירים ומבוגרים נוסעים על המכשיר החשמלי, אך במשרד התחבורה נזכרו כנראה רק לאחרונה שמדובר בתופעה בלתי חוקית והחליטו לצאת למאבק. היום (ג') החורמו עשרות קורקינטים בפשיטה על בתי העסק בגוש דן המוכרים ומייצרים את כלי הרכב הקטנים.

חשמל זורם בכפות רגליך . קורקינט חשמלי - דו"ח מסע

חשמל זורם בכפות רגליך לרגע אחד הרגיש דורון קופרשטיין כי גילה את כלי התחבורה האידאלי לעיר. כמה רגעים אחר כך הוא כבר הצטער על ההיכרות עם הקורקינט החשמלי. בכל זאת, ורק לצורך עבודת מחקר עיתונאית, המשיך לרכב עליו שלושה ימים ולילות. דו"ח מסע דורון קופרשטיין הסיכוי היחיד לכך שלא ניתקלתם בקורקינטים ממונעים בשנה האחרונה, הוא אם משום מה לא יצאתם מהבית במשך התקופה הזו. לא נגזים אם נתאר את התנפלות הכלים הבסיסיים האלה, שפעם היו מוכרים כאמצעי התניידות לילדים שלא הסתדרו עם גלגליות, כמגפה של ממש.

מכון התקנים הישראלי - המלצות לרכישה ושימוש בקורקינט חשמלי

מכון התקנים הישראלי - המלצות לרכישה ושימוש בקורקינט חשמלי   על התקן קורקינט חשמלי נבדק  במכון התקנים הישראלי לפי תקן ישראלי 562 לבטיחות צעצועים ולפי הוראת נוהל של משרד התחבורה.     מה בודקים? מהירות עד 12 קמ"ש הספק מנוע עד 100 וואט משקל עד 12 ק"ג בדיקות חוזק - כידון ומשטח דריכה סימון אביזרי בטיחות - פעמון ומחזיר אור בלימה ועוד   המלצות לפני רכישה: בדקו האם התקן הבלימה פעיל ותקין בדקו האם יש התקני אזהרה, או לפחות פעמון ומחזיר אור מאחור כדאי לבדוק את יציבותו לפני הרכישה.

כתבה שפוסמה ב 17/12/2009 על ידי גיל מלמד באתר nrg בעקבות האירועים האחרונים.

במבצע מתוקשר היטב, שאליו הוזמנו צוותי הטלוויזיה מבעוד מועד, פשטו שלשום אנשי משרד התחבורה על בתי עסק המייצרים ומוכרים קורקינטים ממונעים. אנשי המשרד החרימו מאות קורקינטים, בטענה שאסור למכור אותם, אולם אותם פקידים מעולם לא טרחו לקבוע הגדרה חוקית לקורקינטים. מלבד צוותי הצילום, בחלק מהפשיטות השתתפו כמה מבכירי משרד התחבורה. ‎לכאורה, המבצע המתוקשר הוא מסוג הזוטות שלא ראויות להתייחסות ולרוב גם בקושי זוכות לה.

מדריך רכיבה נכונה על קורקינט חשמלי

הקורקינט החשמלי הינו כלי רכב לכל דבר אשר לא נדרש לו רשיון נהיגה או הכשרה כלשהי מלבד הסבר קצר במעמד הקנייה. במאמר זה מצוינות מספר נקודות חשובות שאנו מקווים שיעזרו לכם לשפר את חווית הרכיבה ובטיחותכם.
התחלת הרכיבה לצורך ניצול מקסימלי של המצברים ולרכיבה יציבה התחילו את הנסיעה עם רגל אחת על משטח העמידה, דחפו באמצעות הרגל השנייה את הקורקינט, האיצו מעט ואז הניחו את רגלכם שנייה על הכנף האחורית באופן זה משקל הרוכב מפוזר כאשר רוב המשקל מונח על הרגל הקדמית והרגל האחורית מייצבת את הנסיעה. דחיפת הקורקינט בתחילת הנסיעה חוסכת בחשמל ובמאמץ מיותר על המצברים. הקפידו לנהוג זקופים ושימו לב לדרך שלפניכם.

מדריך לקניית קורקינט חשמלי

לפני קניית קורקינט חשמלי חדש או קורקינט חשמלי יד 2 משומש חשוב לבדוק מספר נתונים חיוניים בכדי לא לעשות טעויות שנאלץ לשלם עליהם ביוקר לאחר מכן.

עמודים